Druga kwalifikacja do Grand Prix dla Skrzyczyńskiego

2 października 2020

Konkurs Dużej Rundy, będący drugą kwalifikacją do Grand Prix, wygrał podobnie jak wczoraj reprezentant KJ Agro-Handel Śrem – Jarosław Skrzyczyński na koniu Jerico. Czterokrotny mistrz Polski po raz kolejny pokazał, że w konkursach na czas na tym poziomie ważniejsze od ryzyka jest perfekcyjne ujeżdżenie konia, które przekłada się na płynność w wykonywaniu krótkich zakrętów i szybką jazdę w dystansach. Ta druga wygrana Skrzyczyńskiego na pewno stawia go w roli faworyta niedzielnego Grand Prix. Kolejne dwa miejsca należały do rodziny Lewickich – drugi był Filip na wałachu Kronos, a trzeci Marek na klaczy La Pezi.

Wśród koni sześcioletnich najlepszy był ogier Collins S (HOL, Calido I x Vilaine) pod Szymonem Stasiakiem z KJ Olmet-OstSped Ostrów Wielkopolski. Na miejscu drugim z jednakowym czasem uplasowały się dwie pary: Robert Wilczewski z SKJ Beckersport Raszyn na klaczy Gloria oraz Małgorzata Ciszek-Lewicka z KJ Czahary Pogorzelica na klaczy Daisy.

W Średniej Rundzie triumfował reprezentant KJ Okoły – Adam Grzegorzewski na Aronii. Drugi był Mateusz Tyszko z TKJ Garbówek na klaczy Casina 20, a trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem) na wałachu Quick Step.

Dziś na warszawskiej arenie rozegrany został również konkurs ujeżdżenia – widowiskowe Grand Prix Freestyle do muzyki, z pulą nagród 40 000 złotych. Najlepsze noty otrzymała para Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada – Żaneta Skowrońska-Kozubik i wałach Romantic P. Ich wynik to 73,715%. Na miejscu drugim uplasował się duet tego samego klubu – Magdalena Jura i wałach Ron z wynikiem 71,475%. Trzecie miejsce zajął Mateusz Cichoń z KJ Lider Radzionków na koniu Hertzregent z rezultatem 70,615%.  

O godzinie 19:00 na arenę wkroczyli najlepsi polscy specjaliści od Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Walczyli oni o pulę 50 000 złotych. Najszybszy przejazd należał do Pawła Warszawskiego ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko na klaczy Hatteria II. Drugi był reprezentant SCSJ Coval Pogórze – Mateusz Kiempa na wałachu Lassban Radovix, a trzecie miejsce zajął zawodnik klubu Equikam – Jan Kamiński na koniu Senior.

W bardzo widowiskowym wieczornym konkursie szybkości na poziomie 130 cm triumfował Mateusz Tyszko z TKJ Garbówek na wałachu Forest. Na drugim miejscu uplasował się Antoni Strzałkowski z KJ Strzała Krubiczew na Limelight van het Maressahof, a trzeci był Marek Lewicki (KJ Czahary Pogorzelica) na ogierze Itoulon B.

Został zorganizowany także konkurs pokazowy, podczas którego służewieccy dżokeje zmierzyli się w konkursie skoków przez przeszkody na styl. Wśród sędziów znaleźli się: Jarosław Skrzyczyński, Marek Lewicki, Hubert Kierznowski, Maksymilian Wechta i Wojciech Wojcianiec, natomiast na parkurze zobaczyliśmy Natalię Hendzel, Kamila Grzybowskiego, Joannę Grzybowską, Konrada Mazura i Oliwię Szarłat. Pokaz spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem publiczności.

W sobotę dalszy ciąg rywalizacji Arena WKKW, finały młodych koni i małej rundy w skokach oraz pierwszy z konkursów powożenia zaprzęgami parokonnymi. Zwieńczenie czwartego już dnia Polskiej Sceny Jeździeckiej będzie bezprecedensowe wydarzenie –  Top10. W dwunawrotowych konkursie o wysokości 150 cm zmierzy się między sobą 10 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu polskich skoczków.