2. Dzień Warsaw Jumping 2020 – relacja

1 października 2020

1. pażdziernika 2020 R.

 

KONKURS Barier (CC1, wys.od 145 cm)

 

Konkurs Barier pod patronatem firmy CASEIH wygrali  ex aequo pokonując bezbłędnie parkur o wysokości 190cm , dzisiejszy triumfator Dużej Rundy Jarosław Skrzyczyński na siwym ogierze OLIMPIC STAR oraz dwudziestoletni zawodnik KJ SO Łąck Jakub Kubiak na ciemnogniadym wałachu QUILIBET.

Trzecie miejsce zajęło trzech startujących zawodników: Mściwoj Kiecoń (KJ Agro-Handel Śrem) dosiadający wałacha SIR SAPPORO MK, Marek Lewicki (KJ Czachary Pogorzelica) na ogierze ITOULON B oraz Andrei Shalohin (FKJ Zbyszko Więczyń Dolny) na niemieckiej hodowli klaczy ASKARIA.  

KONKURS 4- Duża runda, konkurs dwufazowy specjalny (wys.140cm)

Konkurs Dużej Rundy pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl wygrywa aktualny wicemistrz Polski w skokach przez przeszkody Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem na dwunastoletnim siwym ogierze JERICO. Koń ten wyhodowany został w Polsce. 

 

Drugie miejsce zajmują Michał Kaźmierczak -KS Verso La Natura i dziewięcioletni wałach WHOOPY BOY. 

Trzecie miejsce to para Malwina Urbańska ze St.Warszawski KJ i  klacz FINNA W.

KONKURS 3- Średnia runda (c, 130cm, na punkty i czas)

Konkurs Średniej Rundy pod patronatem Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu wygrywa Mistrz Polski Seniorów z roku 2013, zawodnik KJ Czachary Pogorzelica Marek Lewicki na siedmioletniej klaczy polskiej hodowli LA PEZI pokonując parkur w czasie 50,74. Szybciej pojechał tylko Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro Handel-Śrem z czasem 48,54!!!, niestety ze zrzutką na ostatniej przeszkodzie na holsztyńskiej klaczy FOR PASSION. Na tej samej przeszkodzie swoje miejsce w czołówce utraciła para osiągająca duże sukcesy na wielu konkursach Aleksandra Kierznowska i klacz Badorette, czas 51,77.

Drugie miejsce zajmuje Antoni Strzałkowski z KJ Strzała Krubiczew, na gniadym wałachu LIMELIGHT VAN HET MARESSAHOF z czasem 51,52. 

Trzecie miejsce na podium to para Mateusz Tyszko i FOREST z czasem 53,28.

KONKURS 2- konkurs małej rundy (N. 120cm, na punkty i czas)

Kolejny konkurs drugiego dnia zawodów Warsaw Jumping pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zwycięża młoda amazonka Zofia Gintowt-Juchniewicz ze St.J Stajnia Podolszyn na trzynastoletniej siwej klaczy SKŁADNIA. Jest to wyraźna poprawa formy ponieważ, wczoraj również w konkursie Małej Rundy para ta zajęła 39 miejsce kończąc konkurs z czterema punktami karnymi. 

Drugie miejsce należy do Dawida Skiby zawodnika KJ Agro-Handel Śrem i dziewięcioletniej klaczy wyhodowanej w Niemczech SANTORINI L. 

Trzecie miejsce to para zawodniczka St.KJ Preria Wilkowice Magda Kamińska i czternastoletnia gniada klacz rasy holsztyńskiej WODKA-POLKA.

KONKURS 1 – RUNDA MŁODYCH KONI – 5-LATKI

Pierwszy konkurs drugiego dnia zawodów Warsaw Jumping będący Rundą Młodych 5-letnich Koni, wygrywa zawodnik KJ Brzóska Sport Horses na holsztyńskim ogierze DARK”ANN pokonując parkur w czasie 59,66s. 

Drugie miejsce zajmują Jan Bobik z LKS Dragon Nowielice wraz z klacza OMENA uzyskując czas 60,40s. 

Padium zamyka młody jeżdziec z KJ Czachary Pogorzelica Filip Lewicki na koniu KELDITA pokonując parkur w czasie 60,76.